پشتیبانی ویژوال کامپوزر از حالت RTL در ورژن ۵.۵

پشتیبانی ویژوال کامپوزر از حالت RTL
در این مقاله می خوانید...

پشتیبانی ویژوال کامپوزر از حالت RTL در ورژن ۵.۵

بعد از مدت ها و باید بگیم بعد از چند سال ، بالاخره ویژوال کامپوزر تصمیم گرفت از حالت RTL یا راست چین به صورت کامل و رسمی پشتیبانی کند. این یک اتفاق بزرگی برای سایت های راست چین است که خیلی‌ها به مانند ما آن بودیم. در این مقاله آموزشی مشکل ردیف کشیده ویژوال کامپوزر در قالب‌های RTL به حل مشکل Row stretch در ویژوال کامپوزر و قالب های RTL  پرداختیم که این مشکل موقتاً در سایت‌های فارسی یا وب‌سایت‌های که RTL  مشکل دارند را می توان حل می‌کرد.

پشتیبانی ویژوال کامپوزر از حالت RTL در ورژن ۵.۵

Row stretch همان کشش ردیف یا ردیف کشیده شده است که باعث می‌شود المان یا ردیف به صورت full width نمایش داده شود که تا قبل از ورژن ۵.۵ در وب‌سایت‌های فارسی و RTL از آن پشتیبانی نمی شد . در نسخه ۵ افزونه Visual Composer مشکل ردیف‌های کشیده به صورت رسمی حل شد و  اینکه برخی از مشکلات دیگر افزونه رفع شد. همچنین در این نسخه کد نویسی افزونه آپدیت و بخش API آن بهبود یافته و بهتر شد. به صورت کلی نسخه ۵.۵ ویژوال کامپوزر یک ورژن توسعه یافته و پایدار می‌باشد. که در گزارش تغییرات ورژن (changelog) افزونه ، به این موضوع اشاره کامل شده است.

در ویژوال نسخه‌های ۵.۴ و پایین‌تر، با انتخاب ردیف به عنوان Row stretch، ردیف حالت بیرون زدگی از صفحه پیدا می‌کرد و ظاهر صفحه به درستی نمایش داده نمی‌شد اما این مشکل در نسخه جدید این افزونه رفع شد.

 

مشکل Row stretch در ویژوال ۵.۴.۷ و پایین‌تر

پشتیبانی ویژوال کامپوزر از حالت RTL در ورژن ۵.۵

 

حل مشکل Row stretch در ویژوال کامپوزر ۵.۵

حل مشکل Row stretch در ویژوال کامپوزر ۵.۵

سئومپ بابت قرار دادن و توسعه این صفحه ساز دوست داشتنی از تیم توسعه ویژوال کامپوزر تشکر میکنیم ! موفق باشید.

آیا برای شما مفید بود ؟
5/5
Picture of سئومپ

سئومپ

امروزه برای بهبود شرایط کسب و کارهای سنتی خود بهترین روش ایجاد و راه اندازی کسب‌وکار در فضای آنلاین است، ما در تیم سئومپ با تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله در کنار شما هستیم تا برای تحقق رویاهایتان کمک کنیم. تا شما با هر مقایس از فعالیت سنتی خود بتوانید از فعالیت آنلاین خود کسب درآمد کنید

کانال تلگرامی سئومپ

پیج اینستاگرامی سئومپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *