آموزش جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در مطالب

وجود کلمات ممنوعه در وبسایت باعث ناراحتی کاربران و مخاطبان و از دست رفتن آنها می‌شود. از این رو جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در وبسایت اهمیت زیادی دارد. اگر وبسایت وردپرسی دارید که همزمان چندین نویسنده در آن فعالیت دارند و مطالب وبسایت را تولید می‌کنند، لازم است تا نظارت دقیقی روی محتوای منتشر شده در وبسایت خود انجام دهید.

یکی از روش‌ها برای جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در وردپرس، کد نویسی می‌باشد. بدین صورت که با نوشتن کد لیستی از کلمات ممنوعه را ایجاد کنیم تا در صورت مشاهده چنین کلمات در نوشته‌ها به نویسنده پیغام خطا نمایش داده شود.

در این آموزش وردپرس ۹۸ قصد داریم تا قطعه کدی که با استفاده از آن می‌توانید اصطلاحا یک لیست سیاه از کلمات ممنوعه در وبسایت خود ایجاد و از آن استفاده نمایید را معرفی می‌کنیم.

جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در عنوان مطالب

در ابتدا وارد ویراشگر کد شد و فایل functions.php که مربوط به تابع‌های وبسایت شما است را باز کنید. در ادامه کدهایی که در زیر مشاهده می‌کنید را درون فایل function وبسایت خود قرار دهید:

// forbidden specific words in wordpress title by Doctorwp.com
function titlerestriction($title){
global $post;
$title = $post->post_title;
$restrictedWords = "word۱;word۲;word۳";
$restrictedWords = explode(";", $restrictedWords);
foreach($restrictedWords as $restrictedWord){
if (stristr( $title, $restrictedWord))
wp_die( __('خطا: شما از کلماتی که ممنوع هستند در عنوان نوشته استفاده کرده‌اید، لطفا عنوان دیگری انتخاب کنید.') );
}
}
add_action('publish_post', 'titlerestriction');

کلمات ممنوعه در بخش restrictedWords قرار می‌گیرند. همانطور که می‌‎بینید در جلوی این بخش عبارات word1 – word 2 و word 3 نوشته شده‌اند که شما می‌توانید آنها را تغییر داده و کلمات ممنوعه مدنظر خود را به تعداد دلخواه به آن اضافه کنید.

توجه داشته باشید که پس از هر کلمه از نقطه ویرگول (;) استفاده کنید تا کلمات از یکدیگر جدا شوند.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت بروز مشکل، سوالات خود را در قالب دیدگاه برای ما ارسال کنید.

سئومپمشاهده نوشته ها

از ابتدای سال 92 شروع کردیم مهارت ها و تخصص های که یاد گرفته ایم در قالب خدمات و مشاوره های تخصصی به شرکت های خصوصی و نوپا ارائه دادن، از آن زمان دوستان زیادی موفق به راه اندازی کسب و کارهای آنلاین شده اند ما همچنان در کنار شما هستیم تا یک کسب و کار موفق داشته باشند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.