آموزش جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در مطالب

وجود کلمات ممنوعه در وبسایت باعث ناراحتی کاربران و مخاطبان و از دست رفتن آنها می‌شود. از این رو جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در وبسایت اهمیت زیادی دارد. اگر وبسایت وردپرسی دارید که همزمان چندین نویسنده در آن فعالیت دارند و مطالب وبسایت را تولید می‌کنند، لازم است تا نظارت دقیقی روی محتوای منتشر شده در وبسایت خود انجام دهید.

یکی از روش‌ها برای جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در وردپرس، کد نویسی می‌باشد. بدین صورت که با نوشتن کد لیستی از کلمات ممنوعه را ایجاد کنیم تا در صورت مشاهده چنین کلمات در نوشته‌ها به نویسنده پیغام خطا نمایش داده شود.

در این آموزش وردپرس ۹۸ قصد داریم تا قطعه کدی که با استفاده از آن می‌توانید اصطلاحا یک لیست سیاه از کلمات ممنوعه در وبسایت خود ایجاد و از آن استفاده نمایید را معرفی می‌کنیم.

جلوگیری از درج کلمات ممنوعه در عنوان مطالب

در ابتدا وارد ویراشگر کد شد و فایل functions.php که مربوط به تابع‌های وبسایت شما است را باز کنید. در ادامه کدهایی که در زیر مشاهده می‌کنید را درون فایل function وبسایت خود قرار دهید:

// forbidden specific words in wordpress title by Doctorwp.com
function titlerestriction($title){
global $post;
$title = $post->post_title;
$restrictedWords = "word۱;word۲;word۳";
$restrictedWords = explode(";", $restrictedWords);
foreach($restrictedWords as $restrictedWord){
if (stristr( $title, $restrictedWord))
wp_die( __('خطا: شما از کلماتی که ممنوع هستند در عنوان نوشته استفاده کرده‌اید، لطفا عنوان دیگری انتخاب کنید.') );
}
}
add_action('publish_post', 'titlerestriction');

کلمات ممنوعه در بخش restrictedWords قرار می‌گیرند. همانطور که می‌‎بینید در جلوی این بخش عبارات word1 – word 2 و word 3 نوشته شده‌اند که شما می‌توانید آنها را تغییر داده و کلمات ممنوعه مدنظر خود را به تعداد دلخواه به آن اضافه کنید.

توجه داشته باشید که پس از هر کلمه از نقطه ویرگول (;) استفاده کنید تا کلمات از یکدیگر جدا شوند.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت بروز مشکل، سوالات خود را در قالب دیدگاه برای ما ارسال کنید.

افزونه های کاربردی

جلوگیری از درج فحش در وردپرسجلوگیری از درج کلمات ممنوعهکلمات ممنوعهوردپرس

سئومپمشاهده نوشته ها

خیلی خوشحال هستیم از ابتدای سال 92 در کنار شما کاربران عزیز و مشتریان گرامی هستیم ما در تیم سئومپ از خدمات مشاوره گرفته تا راه اندازی کسب و کارهای آنلاین در کنار شما خواهیم بود و نیازهای شما رو بر اساس آخرین متد و تکنولوژی های این حوزه پیاده سازی خواهیم کرد . امیدواریم با حمایت شما بتوانیم در این زمینه به صورت مستمر فعالیت نموده و شاهد موفقیت های روز افزون برای کسب و کار شما باشیم. از حمایت شما سپاسگزاریم .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.