مهمترین اصول بهینه سازی موتورهای جستجو در سئو (2)

بدون نظر

در پیدا کردن محتوای دینامیک موتور جستجوی گوگل را کمک کنید

بکاربردن محتوای دینامیک در صفحات اینترنتی به حالت استاندارد تبدیل شده است. این حالت ضرورت ساخت صفحات جداگانه برای هر قسمت را از بین می برد. ولیکن در سایت های بزرگ و با محتواهای زیاد بخش جدایی برای جستجوی محتوا بطور کامل و جزء به جزء تعیین شده است که کاربر می تواند با سرچ هر عبارت، محتوای مورد نظر را از میان صدها داده و اطلاعات مختلف فیلتر نماید و بصورت صفحات جداگانه به نمایش گذارد حتی صفحاتی که وجود خارجی ندارند و فقط برای نمایش به کاربر Generate شده اند.

این صفحات و شبیه آنها، برای موتور جستجوی گوگل و تمامی جستجوگرها مشاهده نمی شوند و قطعا موتورهای جستجو این صفحات را ایندکس نمی کنند و به این صورت، PageRank صفحات موجود در وب سایت، شامل لینک های مفیدی که از این قسمت بدست می آید، نمی شوند. حال باید ببینیم برای حل این مشکل چکار می توانیم کنیم؟راه حل مفید اینست که باید محتوای ایندکس شده تمامی صفحات موجود در سایت را به شکل یک لینک مجزا و با هایپر لینکی مشابه عنوان صفحه، در درون این بخش جایگزین کنیم تا موتورهای جستجوگر وقتی به ان قسم رسیدند تمامی لینک های آن را نیز به ایندکس خود اضافه کنند.

-بهتر است به تصاویر مطالب نیز لینک داده شود

روش دیگری که برای لینک دادن به صفحات می توان استفاده کرد بکار بردن تصاویر و لینک دادن از طریق تصاویر می باشد. لینک دادن به تصاویر عموما بدون هیچ المان دیگری به صفحه مورد نظر لینک داده می شود. در این روش لینک دادن به تصاویر تنها زمانی مفید خواهد بود که در ساختار کدنویسی از تگ های alt و title استفاده شود. زیرا برای ایندکس کردن تصاویر موتورهای جستجو فقط به محتوای این دو تا تگ وابسته هستند. حتی درباره تصاویر بدون لینک هم باید تگ

بکار برده شود که روش استفاده از این تگ ها را نیز در منابع و مقالات کدنویسی براحتی می توان پیدا کرد.

-به روش های قلابی افزایش PageRank اعتماد نکنید

به تازگی روش جدیدی که کلاهبرداران اینترنتی برای دریافت سودهای بیشتر انجام می دهند ایجاد روش های قلابی برای افزایش PageRank می باشد. آنها با گذاشتن لینک سایت اشخاص مختلف در وب سایت های جامع و بزرگ، اقدام به دریاف وجه های زیادی از افراد می کنند و با زیاد کردن صفحه های مشابه آن سعی میکنند گوگل را فریب داده و رتبه سایت را افزایش دهند. روش بعدی که تقریبا شبیه این مورد است لینک کردن یک پیکسل از یک وب سایت به لینک سایت دیگری است طوری که آن لینک حتی مشاهده هم نمی شود.

تمام این دو روش از مواردی است که قوانین گوگل “Death Penalty” آن را نقض کرده و حتی ممکن است موجب مسدود Ban شدن سایت نیز شود. لذا برای اینکه لینک بیشتری به صفحه مورد نظر هدایت شود بهتر است از محتواهای جذاب و مخاطب پسند استفاده کنید نه از روش های تقلب و کپی برداری.

-بالا بردن رتبه الکسا

سرویس دیگری که وب سایت ها را بر اساس محتوا و اطلاعات دریافتی رتبه بندی می کند سرویس الکسا می باشد. بالا بردن و بهبود رتبه الکسا یک سایت برای صاحب آن بسیار مهم می باشد.

-توسط (Site Map) نقشه وب سایت خود را درست کنید

راحت ترین روش برای ایجاد نقشه وب سایت، ایجاد حساب کاربری صاحب سایت Web master در موتور گوگل می باشد. اگر صاحب وب سایت هستید براحتی می توانید به لینک www.google.com/webmasters رفته و از این سرویس رایگان استفاده و ثبت نام نمایید. بعد از ثبت نام در این لینک و سرویس، و ورود به حساب کاربری خود می توانید با توجه به راهنمایی های ارائه شده در این سرویس خیلی راحت نقشه سایت خود را ایجاد کرده و بعد آن را به موتور گوگل معرفی نمایید. نقشه وب سایت شامل یک فایل XML است که حاوی لینک های زیادی به قسمت های مختلف وب سایت در صفحات متفاوت می باشد.

محیط این سرویس و قسمت کاربری Webmaster به صاحبان وب سایت اجازه می دهد تا طریق کار کردن با قسمت های مختلف، سایت خود را بهتر بشناسند و خطاهای احتمالی در پیمایشگر وب را شناسایی و رفع خطا کنند همچنین راه حل های مفید درباره تعریف کلید واژه ها ارائه دهند تا کاربران بتوانند با وب سایت راحت تر کارنمایند.

 

همیشه سعی کردم خدمات خوبی ارائه کنم و همکنون در خدمت شما سرور گرامی هستم.