بهبود سئو سایت با رشد بک لینک ها (بخش اول)

بدون نظر

لازم است بدین نکته توجه داشته باشیم که بهبود سئو سایت در اثر افزایش و رشد لینک ها بهینه تر خواهد شد به همین دلیل به اشتراک گذاری لینک ها در شبکه  های اجتماعی و داشتن بک لینک از سایت های پربازدید باعث بهبود افزایش رتبه وب سایت می شود.

با مطالعه این مقاله می توانید در مورد بک لینک ها و عوامل موثر در رشد لینک ها اطلاعات مفیدی کسب کنید تا در اصول طراحی سایت خود به این نکات مهم توجه بیشتری داشته باشید.

عوامل موثر در روند رشد لینک ها و تاثیر بر سئوی وب سایت

از مهمترین اصول تاثیرگذار بر سئو استفاده از بک لینک ها می باشد که تاثیر زیادی بر روند افزایش رتبه سایت خواهد داشت. از آنجایی که اصول موتور جستجوی گوگل بر اینست که مطالب بهتر و مناسب تر را در صفحات اول به کاربران نمایش می دهد لذا با روند رشد لینک ها و استفاده از بک لینک، اصول گوگل بهم میریزد و در نتیجه نمی تواند به خواسته خود برسد و فقط سایت های محبوب خودش را در صفحات اول نشان دهد بلکه ناخودآگاه مجبور است سایتی با بک لینک بالا را نیز نشان دهد.

بطور کلی همیشه مهمترین قسمت وب سایت را محتوای آن می دانیم اما لازم است توجه کنیم محتوایی که بک لینک نداشته باشد و حتی به وب سایت های دیگر یا صفحات همان وب سایت لینک نشده باشد، تاثیر خوبی روی سئو نخواهد گذاشت. ولیکن این نکته را هم فراموش نکنیم که گوگل به محتوا اهمیت فوق العاده ای هم می دهد.

نکته مهمی که در این بین وجود دارد اینست که بک لینک تاثیر بسیاری در جستجو و سرچ دارد و قطعا نتایج و اطلاعات مفیدتری در اختیار کاربر میگذارد و در اثر همین نتیجه حتما گوگل نیز بدان اهمیت بیشتری نسبت به محتوا قائل خواهد شد. حال تصور کنید محتوای خوب را با بک لینک های مناسب نیز همگام سازیم، آیا تاثیر فوق العاده تری نخواهیم گرفت؟

قطعا همینطور است و نتایج بهتری خواهیم داشت ولی این نتیجه دال بر این نیست که گوگل به محتوا اهمیت کمتری قائل شود زیرا برای داشتن بک لینک همیشه نیاز به یک محتوای خوب و مفید داریم. نکته اصلی اینجاست که گوگل اول به سایت های تولید کننده محتواهای خوب اهمیت میدهد و اینکه کدام سایت محتوای خوبی دارد را از طریق بک لینک ها متوجه می شود حال این بک لینک فقط یکی باشد یا چند بک لینک. وقتی موتورهای جستجو سایت ها را کرال میکنند لینک ها مثل خیابان هستند بین وب سایت ها. لذا موتورهای جستجو ارتباط بین سایت ها را توسط همین خیابان ها کشف و جستجو میکنند. با همین تفاسیر از اواخر دهه 90 میلادی، بک لینک ها برای سایت ها حکم رای دارند، رای بیشتر نشان میدهد کدام سایت مهم تر و کدام صفحات، بهتر و مناست تر هستند. البته نباید پنداشت بهینه تر کردن وب سایت و مساله سئوی آن فقط بستگی به بک لینک دارد، اما نباید کتمان نیز کرد که مهمترین فاکتور در سئو استفاده از همین بک لینک هاست که موتورهای جستجو توسط آنها به ارتباط ظریف بین سایت ها پی می برند و اطلاعات صفحات را ارزیابی و بررسی می کنند.

معروفیت وب سایت و صفحات آن توسط همین بک لینک ها صورت میگیرد همچنین اعتماد کردن به وب سایت ها و تشخیص اسپم یا عدم اسپم بودن آنها و تائید صلاحیت صفحات آن نیز با کمک بک لینک ها امکان پذیر است.

اکثر سایت های اسپم موفق به دریافت بک لینک های بسیار کمی از سایت های معتبر می شوند اما سایت های غیر اسپم و مورد اطمینان، مطمئنا بک لینک های بیشتری از وب سایت های معروف و پربازدید خواهند داشت. لذا برای آشنایی بیشتر با اصول تهیه محتواهای خوب و حرفه ای بهتر است به وب سایت های با الگوریتم “هیل تاپ” مراجعه کرده تا با اصول کلی قدرتمند سازی وب سایت و روشهای دریافت بک لینک های موثر آشنا شوید.

 

 

 

همیشه سعی کردم خدمات خوبی ارائه کنم و همکنون در خدمت شما سرور گرامی هستم.