مهمترین اصول بهینه سازی موتورهای جستجو در سئو (3)

بدون نظر

نحوه کار با لینک دهنده ها (Backlinks )

بزرگترین مشکلی که سایت های تازه ساخت با آن روبرو هستند ایزوله بودن وب سایت در محیط اینترنت است. زیرا این سایت ها هیچ لینک خارجی ندارند حتی هیچ لینک دیگری در وب سایت های دیگر به آنها ارجاع داده نمی شود. این مساله منجر به این می شود که پیمایشگرهای وب (Crawler ) ها از وجود چنین وب سایت هایی باخبر نباشند.

اصولی ترین روش برای رفع این اشکالات، فرستادن نام وب سایت به شاخه های محلی است. مثلا برای وب سایتی در کشور نیوزیلند فعال است اساسی ترین روش، فرستادن نام وب سایت به دایرکتوری های رایگان مانند NZS.com می باشد.

با این روش روبات های پیمایشگر وب سایت می توانند سایت شما را در لیست ها مشاهده کنند و بعد شروع به لیست کردن صفحات سایت مشغول شوند. بنا به محل فعالیت هر وب سایت می توان دایرکتوری های رایگان و مفید در شبکه اینترنت سرچ و پیدا کرد.

لازم بذکر است که موتور گوگل برای وب سایت هایی که با پیمایشگرها جستجو و پیدا می شوند ارزش فوق العاده زیادتری قائل است.

-محتواها و اطلاعات با کیفیت و جذاب

تولید محتواهای با کیفیت و جذاب کار راحتی نیست. اما به این نکته توجه کنید که اگر وب سایت شما اطلاعات و محتوای جذاب و منحصر به فردی داشته باشد و توضیحات و اطلاعات مفید و مناسبی درباره محصولات یا خدمات خود به مخاطبان و بازدیدکنندگان ارائه دهد قطعا موتورهای جستجو هم از اطلاعات مناسب باخبر خواهند شد و برای بالابردن رتبه سایت شما در قسمت جستجو، نقش موثری خواهند داشت.

بهتر است بدانید که داشتن محتواهای مفید و با کیفیت می تواند بازدیدکننده معمولی را به مشتریان سودآور برای خدمات شما تبدیل کند. همچنین اگر بازدیدکننده از لینک خارجی به وب سایت شما هدایت شده باشد، در بین سایت های مشابه با موضوع سایت شما، مطمئنا بدین طریق لینک شما به عنوان منبع معتبری به دیگران معرفی خواهد شد و این یک امتیاز خوب و مثبت برای سایت شما توسط گوگل محسوب خواهد شد.

سعی کنید همیشه از درج لینک وب سایت های معتبر در سایت خود استقبال کنید و این تصور غلط را نداشته باشید که تبلیغ رایگان برای دیگران محسوب می شود، زیرا به این فکر کنید که در دراز مدت اینکار باعث یک رابطه همسایگی با سایت های پربازدید و وب سایت شما خواهد که حتما نتایج مفیدی در برخواهد داشت.

شروع به وبلاگنویسی کنید !

بدور از اینکه در چه نوع کسب و کار یا رشته ای فعال هستید، و بدور از هرگونه ابعاد جغرافیایی که تجربه های شما را محدود به زمان و مکان می کند، خیلی راحت می توانید با اینجا یک وبلاگ، نتایج موثری در ترویج کسب و کار و حرفه خود داشته باشید. همچنین اگر توان آن را داشته باشید که برتری محصولات خود را توسط وبلاگ به مخاطبان نشان دهید مطمئنا برنده و موفق خواهید شد.

موتور جستجوی گوگل به منابع اطلاعاتی و محتواهایی مثل وبلاگ علاقه و وابستگی زیادی دارد. به عنوان مثال می توانید از آخرین اخبار و تحولات رشته خود و همچنین مراحل تولید حرفه خود در وبلاگ سخن بگویید، اینکار باعث می شود بعد از مدتی وبلاگ شما به عنوان یک منبع کاملا معتبر در گروه تخصصی خودتان معرفی شود و در جذب مخاطبان وفاداری که به اطلاعات و محتواهای شما اطمینان و اعتماد کامل دارند نقش موثری داشته باشد به همین روش می توانید اطلاعات خود را به عنوان منبع معتبر با دوستان خود و وب سایت های دیگر به اشتراک بگذارید.

یکی از ابزارهای کاملا رایگان و بسیار خوب جهت ایجاد بلاگ ووردپرس WordPress می باشد که درحال حاضر بهترین نرم افزار در فضای مجازی و سایبر شناخته می شود. با کمک این نرم افزار می توانید مقالات جدید خود را به بلاگ اضافه کرده و درخواست Ping به موتورهای جستجوگر ارسال کنید. با اینکار پیمایشگرها به وب سایت شما آمده و اطلاعات خود را به روز رسانی می کنند.

اگر هدف اصلی شما اینست که در حرفه و کسب و کار خود پیشرفت خوبی داشته باشید بهتر است روی نام دامین خود سرمایه گذاری کرده و با انتخاب یک دامین مناسب و میزبانی مفید برای راه اندازی و ایجاد یک سیستم قوی بلاگینگ در سیستم ووردپرس به نتایج مفید و با ارزشی دست یابید و مطمئن باشید اینکار اعتبار شما را در میان کاربران بصورت قابل توجهی بالا خواهد برد.

 

همیشه سعی کردم خدمات خوبی ارائه کنم و همکنون در خدمت شما سرور گرامی هستم.